Istanbul Tantra Yoga

Testimonials

“TARİFİ MÜMKÜN OLMAYANIN tarifi
Bana derslerimiz hakkında değerlendirme yazar mısın? diye sorduğunda içimden ne kadar zor bir şeye evet dediğimin farkındaydım; deneyimsel soyut bir şeyleri somut kelimelerle ifade etmeye çalışacaktım ki Tantra Yoga gevşemeyi ve BİR liği hücrelerinize öğrettiğiniz, üç saatlik masal gibi bir çalışma sonunda gökyüzünde akışa geçtiğiniz bir şey.. Kendi kendine yegane olan bir şeyi kıyaslama yapma imkanı olmadan anlatabilmek imkansıza yakın bir şey daha önce iki yıla yakın yoga çalıştım, ilk yoga dersimde yaşadığım huzur ve dinginlikten sonra daha ötesi olabilir mi diyordum ? Ayse Yufkayürek’le yaptığımız Tantra Yoga çalışmalarından sonra her seferinde aynı soruyu sormaktayım daha ötesi nedir ? var mıdır? Anlatılması her denenmesinde kıfayetsiz kalacak bu deneyimi herkesin kendince yaşamasının en iyisi olacağını ifade ederek, YÜREĞİ hakiki manada YUFKA olan hocama kelimelere sığmayacak şükranlarımı sunarak bu güne kadar bilebildiğim edinmiş olduğum yaşam deneyimlerinin ZİRVE sini bana yaşattığı için teşekkürü borç bilirim.”
Faruk AYDIN, July 2014

“A wholesome approach to life Ayse’s education in Yoga and Tantric philosophy in India has provided her with a worldview as well as a set of values that proved immensely helpful in her goal to become a well balanced and satisfied person, that is able to love herself and others and which sees herself as being part of one wholeness. The principles that guide her in her everyday approach to life are honest, natural and sustainable in nature.
I can say all these things about her because I experienced them during a time when I was in grave need of getting in touch with my feelings and the belief in and understanding of “love”. Ayse was there for me during this time, which doesn’t mean that she always told me what I wanted to hear. She told me what she thought was right based on her principles and values, and which ultimately proved so valuable to me.”
Faik, July 2014

“The workshop awakened lots in me like a challenging side I won’t yield to the obstacles, I can concentrate more and I feel like there is a clarity in my thoughts and feelings and soul as well. I was doing meditation but now I can even benefit more from it and get into that concentrated state easily. I also feel more strong. Thank you for all of this. I really feel that what we experienced there is our reality.”
Tugce, June 2013

 
“Namaste! First of all, I have to admit that taking yoga classes really changed my life from deep inside. I have attended different yoga classes of different types. One of them was Tantra Yoga that I took from Ayse. As being different from other types of yoga, Tantra Yoga created different feelings within me. It helped me to change my perspective of my body while increasing my awareness. Flowing to Savasana after every asana, I can say that improved my awareness of True Self. Ayse’s relaxing tone and guidance was a very important factor for me to be relaxed and peaceful all along the class :)
If you are also seeking a way to increase your awareness, maybe Tantra Yoga will lead the way for you, too. Among different methods that can be used to reach the “One”, Tantra Yoga has a different place in my heart. Needless to say that I have faith that everybody will find their own path somehow. With all my love.
Namaste!”
Hatice, June 2013
 
 

“Namaste! Her şeyden önce şunu itiraf etmeliyim ki, yogaya başlamak gerçekten hayatımı derinden etkileyen bir süreç oldu. Değişik yoga türlerini içeren derslere katıldım. Bu derslerden biri de Ayşe’den aldığım Tantra Yoga dersi oldu. Diğer yoga türlerinden farklı olarak Tantra Yoga, bende çok değişik hisler uyandırdı. Bedenime daha farklı bir gözle bakmamı sağlayıp farkındalığımı arttırdı. Asanalar sonrasında Şavasana’ya dönüşler, gerçek benlik farkındalığımı geliştirdi diyebilirim. Ayşe’nin rahatlatıcı ses tonu ve yönlendirmeleri, tüm ders boyunca rahat ve dingin olmamı sağlayan çok önemli bir etkendi benim için :)
Eğer siz de farkındalığınızı arttırmanın yollarını arıyorsanız, belki size de bunun yolunu Tantra Yoga açabilir. “Bir” olma yolunda uygulanabilecek farklı yöntemler arasında Tantra Yoga’nın yeri benim için gerçekten çok ayrı. Elbette herkesin kendi yolunu bir şekilde bulacağına inancım tam. Sevgilerimle. Namaste!”
Hatice, June 2013

 
 
“Hayatımda ilk defa yoga yapmaya başladım. İki aydan beri. Bana bukadar güzel bir şey olduğunu
Kimse söylememişti. Ama ben şimdi herkese teçrubelerime dayanarak söylüyorum. Sıhatli mutlu bir yaşamın parcası. İnsanı hareketli yapan ımunitesini arttıran, metabolizmasını hızlandıran vede huzura kavuşturan bir yaşam biçimini size öyreten en vaz geçilmez bir terabi seceneyi. Bu imkanı bana veren ayşeye sonsuz minnettarım.”
Elmaz, July 2013
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *